Jesteś tutaj: O firmie

O firmie

Witam serdecznie w Mydlanej Chacie!

Mydlana Chata to polska manufaktura naturalnych mydeł do golenia, mydeł toaletowych i bomb kąpielowych.  

Od połączenia składników wysokiej jakości do wysyłki gotowego produktu towarzyszą ludzkie ręce.

Wyrób, układanie do schnięcia, kontrola jakości, pakowanie, oklejanie...

Wszystkie te czynności, zabierają wiele czasu i wysiłku. Jednak właśnie o to chodzi w prawdziwym rzemiośle. T

o właśnie jest Hand Made, to właśnie jest pasja i solidna praca.

Kim jestem?       

Nazywam się Gabriel, rocznik 1981.

Mieszkam na Dolnym Śląsku, blisko połączenia Polski, Niemiec i Czech.

Jestem jednym z artystycznych dziwolągów, którzy od dziecka interesują się wszystkim co niepospolite i skomplikowane. Np.budowa indiańskich kanu, stolarka i rzeźbienie w drewnie, wypiekanie własnego chleba, robienie zdrowotnych nalewek, obcowanie z naturą, prowadzenie bloga o zdrowiu humel.pl  no i oczywiście wyrób naturalnych mydeł.

Ręczne wytwarzanie mydeł jest jednym z moich ulubionych hobby. Robię to już od kilku lat. W tym czasie zdołałem opracować unikalne receptury, które nadają moim mydłom wyjątkowe właściwości. Głównie chodzi o świetne nawilżanie przy częstym myciu rąk, ciała i miejsc intymnych. Nie sposób wspomnieć o pielęgnacji skóry małych dzieci, na czym bardzo zależy troskliwym mamom. 

Moje wyroby nie były, nie są i nigdy nie będą testowane na zwierzętach. Uważam to za barbarzyństwo i sadyzm. Jestem posiadaczem suchej skóry i sam dla siebie jestem idealnym obiektem doświadczalnym.  Nigdy nie dostałem negatywnych opinii o swoich mydłach od osób nimi obdarowanych.

Jakość

Chcąc stworzyć dobre mydło nie można oszczędzać na dobrych składnikach. Tutaj bardzo ciężko o kompromis. W chwili obecnej do wyrobu mydeł w kostkach i potasowych używam :

oliwę z oliwek, olej kokosowy, olej palmowy, olej ze słodkich migdałów, masło shea, olej rycynowy, olej ryżowy, olej z pestek winogron.

Mydła zapachowe (np. lawenda, paczuli, cynamonowe, rozmarynowe, eukaliptusowe, dzrzewo herbaciane, trawa cytrynowa, drzewo rózane, drzewo sandałowe) posiadają jedynie naturalne olejki eteryczne.

Czym różnią się moje mydła od wielu dostępnych na rynku?

-Mydła zimnoprocesowe są o wiele bardziej długotrwale i dają więcej piany niż popularne mydła komercyjne!

- Nie zawierają tłuszczy zwierzęcych. Jedynie mydła do golenia serii deluxe z byczkiem opieram na tłuszczu wołowym.

- Unikalna, luxusowa receptura, która zawiera spore ilości olejów szlachetnych.

- Zapachy pochodzą z naturalnych olejków eterycznych.

-Wolne od SLES, PEG, silikonów, kolorantów i udziwnień.

-Idealnie dobrana wielkość i kształt kostki, tak aby dobrze leżała w nawet małych rączkach. Wiele mydeł ma kształt ułatwiający szybkie  schnięcie, jednak to co potem dzieje się z nimi w rekach i mydelniczce nie napawa optymizmem. Są niewygodne i rozpadają się na części. Pracuję na niepowtarzalnych formach oraz krajalnicach, które zaprojektowałem i  wykonałem własnoręcznie.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl